Müze Programı

Ebeveyn Sohbetleri

Ebeveyn Sohbetleri

Sosyal ve duygusal zekâyı destekleme amaçlı etkinlikleriyle bugüne kadar yüzlerce çocuğa ulaşan SSM Öğrenme Programları, bu birikimin ebeveynlerle paylaşılacağı bir çevrimiçi sohbet serisine ev sahipliği yapıyor. Çarşamba günleri SSM’nin YouTube kanalından ücretsiz izlenebilecek sohbetlerde, ders tasarımını müze, kültür ve sanat bağlamlarının ötesine taşıyarak, yaratıcılık, empati ve sosyal beyin kavramlarına yer veren öğrenme deneyimleri işleniyor.


- 21 Ekim Çarşamba 20:00
İnsanı Makineden Ayıran Empati

Çocukların empati becerisi teknolojik gelişmelerden nasıl etkileniyor? Bu sohbette, önemi git gide daha çok fark edilen empati kavramı ve bugünün dünyasında çocukları yoğun empati sahibi bireyler olarak yetiştirmenin yolları irdelenecek.

 

- 18 Kasım Çarşamba 20:00
Sosyal ve Duygusal Zekânın Önemi

Yapay zekânın gündemde olduğu bir dönemde çocuk yetiştirirken insani değerlere ağırlık vermek mümkün mü? Bu buluşmada, çocukların sosyalbağlar kurabilmesinin, kendisinin ve karşısındakinin duygularını tanıyabilmesinin önemi işlenecek.

 

- 23 Aralık Çarşamba 20:00
Yeni Kuşak İletişim

Farklı bir kuşağın mensubu çocuklarla iletişim kurarken, onlar gibi düşünebilmek, dünyaya onların gözünden bakmak önem taşıyor. Aile içiiletişimi güçlendirme yollarının işleneceği bu sohbette çocukların hissetme, düşünme, inanç geliştirme, seçim yapma ve karar verme durumlarını anlama amaçlı çalışmalar gerçekleştirilecek.

 

- 20 Ocak Çarşamba 20:00
Geleceğin Dünyasında Yaratıcılık

Dijital teknolojilerin gelişmesi sonucunda üretici alanlara erişimin git gide kolaylaştığı bir dünyada çocukların yaratıcılıkları nasıl geliştirilebilir? Bu sohbette çocukların yaratıcı düşünme ve üretim becerilerini arttırmaya yönelik alıştırmalar yer alıyor.

 

- 24 Şubat Çarşamba 20:00
Duygu Bilinci

Çocukların duygularını tanıyıp ifade edebilmelerinin öneminin konu edileceği sohbette, duygunun doğası, bedensel boyutu ve duygu düzenleme sistemleri işlenecek. Ebeveynlerin duygusal durumlarının çocukların duygularını düzenlemedeki belirleyici rolünün de ele alınacağı etkinlik bu doğrultuda alıştırmalar da içeriyor.

 

- 24 Mart Çarşamba 20:00
Çocuklarınızın Psikolojik Sağlamlığı için Neler Yapabilirsiniz?

“Psikolojik sağlamlık” kavramının işleneceği sohbette fiziksel, duygusal veya sosyal düzlemlerde benzer zorluklardan geçmelerine rağmen farklılık taşıyan bireylerin ruhsal yapıları irdelenecek. Etkinlik kapsamında çocukların psikolojik sağlamlıklarını geliştirme yöntemleri de yer alıyor.

Diğer Öğrenme Programları

Hikmet Onat Kayıkları Suya İniyor (8-11 yaş)

25 Mayıs 2024, 11:00

Hikmet Onat Kayıkları Suya İniyor (8-11 yaş)

Öğrenme Programları

Tümünü Görüntüle