17 Şubat 2024, Cumartesi 12:00

Müzede An’da: Farkındalık Yolculuğu

Müzede An’da: Farkındalık Yolculuğu

Biletler için Mobilet’i ziyaret edebilirsiniz.

Bak, Hayal Et, Paylaş…

Müzede An’da: Farkındalık Yolculuğu, sanat terapisinden ilhamla, ziyaretçilerin sergilenen eserlere sakince odaklanmalarına ve bu eserler ile derin bağlar kurmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.
İçinde bulundukları ana daha fazla dikkat göstererek, seçilen eserleri derinlemesine inceleyip, bu deneyimin kendilerinde uyandırdığı duygu ve düşünceleri yargısız, açık ve meraklı bir tutumla gözlemleyebilmelerine alan açıyor.
Bu çalışmada katılımcılar, dışavurumcu sanat terapi uygulayıcısı Seren Pehlivanoğlu İlkdoğan rehberliğinde galeriyi gezdikten sonra, eserler ile kurdukları ilişkiler üzerinden paylaşım yaparak, sanatın geniş ve derin dünyasından kendi iç dünyalarına doğru bir keşif yolculuğuna çıkacaklar.
Farkındalıkları sayesinde, sanat ile içsel süreçleri arasında köprü kurarak, bedenleri ve hisleriyle yeni bağlantılar keşfedecekler. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse; müzede deneyimledikleri anın, duyuları üzerindeki etkisinin izini sürecekler. Çalışmanın amacı, katılımcıların sergideki eserleri sakin, odaklı ve açık bir bakışla tecrübe etmelerini sağlamak ve aynı anda bedensel, duygusal ve düşünsel farkındalık kazanmalarına, şimdiki anın açıkça belirmesine izin vermelerine rehberlik etmektir.
Sanatın iyileştirici, onarıcı ve dönüştürücü etkisini deneyimlemek isteyen 16 ve üzeri yaşlarda herkese açıktır.

Buluşma Noktası ve Saati: SSM Galeri, 12:00
Yürütücü: Seren Pehlivanoğlu İlkdoğan, Dışavurumcu Sanat Terapisti
Dil: Türkçe
Süre: 120 dakika


Etkinlik Kuralları:
Organizasyondan kaynaklanmayan sebepler için bilet iadesi veya değişiklik yapılmaz.
Kapıda bilet satışı olmayacaktır. 
Organizasyon, öngörülmeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 
Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı etkinlik organizasyonuna ait olup katılımcı, etkinliğe katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.
Belirtilen etkinlik saati, çalışmanın başlama saatidir.

Diğer Etkinlikler

Müzede Yoga 2024

5 Haziran - 25 Eylül 2024, Çarşamba

Müzede Yoga 2024

Etkinlikler

Tümünü Görüntüle