6 Ekim 2017
Müzede Sahne 2017. Fonda Dolunay
Müzede Sahne 2017. Fonda Dolunay
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Sabancı Vakfı’nın desteğiyle Ağustos ayında yoğun bir katılımla gerçekleştirdiği “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” etkinliğinin ardından şimdi de, “Müzede Sahne, Fonda Dolunay” başlığıyla Gümüş Ay isimli gösteriye ev sahipliği yapacak.
Sabancı Vakfı’nın desteği ile yine SSM’nin eşsiz Boğaz manzarasına karşı sahnelenecek “Gümüş Ay” isimli gösteri, Çiğdem Borucu’nun bu geceye özel bestesi ve Zuhal Olcay’ın performansı eşliğinde, 6 Ekim Cuma günü saat 21.00’de gerçekleştirilecek. Geleneksel bir Japon şiir türü olan haiku örnekleri başta olmak üzere, dolunaya dair birçok şiir ve edebi metinden derlenen gösteri, dans ve müzikle harmanlanarak izleyiciye görsel bir şölen sunacak.
Beste: Çiğdem Borucu Erdoğan
Solist/Oyuncu: Zuhal Olcay
Enstalasyon: Yasemin Nur
Koreografi: Su Güneş Mıhladız, Aybike İpekçi, İlayda İpekçi
Yöneten: Emre Koyuncuoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Tuğba Tules Birincioğlu
Müzik Asistanı: Gamze Şanlı
Koto: Nanao Kokufu, Hiromi Ohama
Sabancı Vakfı’nın desteği ile yine SSM’nin eşsiz Boğaz manzarasına karşı sahnelenecek “Gümüş Ay” isimli gösteri, Çiğdem Borucu’nun bu geceye özel bestesi ve Zuhal Olcay’ın performansı eşliğinde, 6 Ekim Cuma günü saat 21.00’de gerçekleştirilecek. Geleneksel bir Japon şiir türü olan haiku örnekleri başta olmak üzere, dolunaya dair birçok şiir ve edebi metinden derlenen gösteri, dans ve müzikle harmanlanarak izleyiciye görsel bir şölen sunacak.
Beste: Çiğdem Borucu Erdoğan
Solist/Oyuncu: Zuhal Olcay
Enstalasyon: Yasemin Nur
Koreografi: Su Güneş Mıhladız, Aybike İpekçi, İlayda İpekçi
Yöneten: Emre Koyuncuoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Tuğba Tules Birincioğlu
Müzik Asistanı: Gamze Şanlı
Koto: Nanao Kokufu, Hiromi Ohama
Diğer Etkinlikler
Etkinlikler
Tümünü Görüntüle