Müze Programı

Küçük Romantikler II: Romantizm Her Yerde

Küçük Romantikler II: Romantizm Her Yerde

Biletler için Mobilet 🔗

SSM Öğrenme Programları, 7-10 yaş grubundaki çocuklara yönelik "Küçük Romantikler" isimli yepyeni bir atölye serisine ev sahipliği yapıyor. Çocuklar, SSM Resim Koleksiyonu’nu sanat, müzik, tarih gibi çeşitli disiplinler odağında inceliyor. Program, sanatın ve kültürel mirasın anlaşılması, korunması ve sürdürülebilir olmasına yönelik bir kültürün çocuklarda erken yaşlarda oluşmasını amaçlıyor.

Dört hafta olarak planlanan atölyelerin her birine ayrı ayrı katılım sağlanabilir, kazanımların tamamlanması adına dört atölyeye de katılım sağlanması önerilir.

Romantizm Her Yerde, 11 Haziran Pazar, 11.00-13.00

“Küçük Romantikler” serisi, ikinci atölyesi “Romantizm Her Yerde” ile sanat ve tarihi sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu sefer gelin, romantizm başka hangi sanat dallarında kendisini göstermiş onu inceleyelim. “Şiirden müziğe, baleden tiyatroya kısacası sanatın neredeyse her dalında kendini hissettirmeye devam eden romantizmin, ünlü Fransız lideri Napolyon ile ne alakası olabilir? Sanatın yanı sıra gündelik hayatın bir parçası olarak kıyafetler, mobilyalar, saray dekorasyonu; eğlence anlayışı, düzenlenen balolar nasıl değişti?” sorularının cevabını merak ediyorsanız kendinizi atölyede gerçekleşecek romantik bir tarih yolculuğuna hazırlayın. Güzel şehirler, romantik müzikler, duygulu şiirler, gösterişli elbiseler geçmişten bize göz kırpacak mı? Atölye boyunca gerçekleştireceğimiz aktivitelerin sonunda dönemin ünlü klasik müzik besteleri eşliğinde bazı hikayeler okuyacağız. Sizler bu okuduklarınızı hayal gücünüzle romantik bir resme dönüştürmeye ne dersiniz ? 

Gelecek Atölyeler:

Osmanlı İmparatorluğu’nda Romantizmin İzleri
Romantizmden Oryantalizme: Ayvazovski Etkisi


Önemli Bilgiler:

- Organizasyon kaynaklı olmayan sebepler için ücret iadesi veya değişiklik yapılmaz. 
- Atölye malzemelerini SSM sağlar.
- Rahat kıyafetler giyilmesi önerilir. 

Diğer Atölyeler

Müzik Kültürü ve Güzel Sanatlar Programı
ÖğrenmeÇocukAtölye

Müzik Kültürü ve Güzel Sanatlar Programı

Atölyeler

Tümünü Görüntüle