30 Nisan 2024

Ertuğrul Salıcı: "Melek’in Unutmadıkları, Melek’i Hatırlayanlar: Bir Madalyonun Öyküsü"

Ertuğrul Salıcı: "Melek’in Unutmadıkları, Melek’i Hatırlayanlar: Bir Madalyonun Öyküsü"

Unutulmuş Bir Cumhuriyet Kadını: Bütün Yönleriyle Melek Celâl sergisi kapsamında gerçekleşen konferans serisi, Ertuğrul Salıcı'nın “Melek’in Unutmadıkları, Melek’i Hatırlayanlar: Bir Madalyonun Öyküsü” isimli konuşmasıyla devam ediyor.Serinin yedinci konuşmacısı olan Salıcı, Melek Celâl’in Türk kadınları adına Atatürk’e duyduğu minneti ifade etmek için tasarladığı anı madalyonunun öyküsünü, İstanbul Huzurevi’nin kurulmasındaki katkıları üzerinden anlatacak.
 
Tarih: 30 Nisan 2024, Salı
Saat: 16.00
Yer: Konferans Salonu

Ertuğrul Salıcı 

1968 İstanbul doğumlu olan Ertuğrul SALICI, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Londra’da dil eğitimi ve ardından Londra Üniversitesi, School of Oriental and African Studies kolejinde “Büyüme Ekonomisi” eğitimi aldı.
Yurda dönüş sonrası, Ulusalbank TAŞ’de çalışmaya başladı. Bankanın faaliyetini durdurması ile birlikte kamu sektörüne geçerek, profesyonel çalışma hayatına Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda (TMSF) devam etti. 2001 yılından beri TMSF’de muhtelif birimlerde çalıştı. Bu çerçevede, TMSF iştirak şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve denetçi olarak görev yaptı. Kurumun uluslararası organizasyonlarının düzenlenmesinde ve kurum içi büyük projelerde rol aldı. Halen aynı kurumda,
Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığında, Fon Uzmanı olarak çalışmaktadır. Profesyonel yaşamın yanı sıra, sivil toplum alanında da çalışmalarını sürdüren Ertuğrul SALICI, 2002 yılından bu yana Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olup 2010 yılından beri de söz konusu Dernekte ve İstanbul Huzurevi’nde Başkan olarak görev yapmaktadır. 
1963 yılında kurulan ve kamuya yararlı dernek statüsünde kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği, 01.07.1964 tarihinde İstanbul Huzurevi’ni hizmete açmıştır. O tarihten beri kesintisiz olarak faaliyetini sürdüren İstanbul Huzurevi, toplam 45 yataklı bir kuruluş olup halen Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği tarafından yönetilmektedir. 

Other Events

Müzede Yoga 2024

5 Haziran - 25 Eylül 2024, Çarşamba

Müzede Yoga 2024

Events

View All