Müze Programı
24 Haziran 2016 - 23 Ekim 2016

Kuzgun Acar. Bir Restorasyonun Öyküsü

Bilet Al

Kuzgun Acar. Bir Restorasyonun Öyküsü

Türkiye’nin özgün heykeltıraşlarından Kuzgun Acar’ın 1967 yılında İstanbul  Manifaturacılar Çarşısı’na (İMÇ) yerleştirilmek üzere ürettiği “Kuşlar - Soyut  Kompozisyon” eseri, 24 Haziran 2016 tarihinden itibaren 23 Ekim 2016’ya kadar  S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.  

“Kuşlar - Soyut Kompozisyon”, zaman içinde gördüğü doğal tahribat sebebiyle 2013  yılında İMÇ’nin katkıları ve Fatih Belediyesi’nin lojistik desteğiyle Kültür Bilincini  Geliştirme Vakfı (KBGV) tarafından başarıyla yürütülen restorasyon ve konservasyon  projesinin ardından ilk defa bir müze ortamında, Sakıp Sabancı Müzesi’nde  sergilenecek.  

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı çatısı altında üç yıllık bir restorasyon çalışmasından  sonra ait olduğu İMÇ’deki cephesine dönmeye hazırlanan eserin Sakıp Sabancı  Müzesi’nde sergilenmesiyle sanatçısı Kuzgun Acar, ölümünün 40. yılında anılmış  olacak.  

Bu proje S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi ve Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı (KBGV)  tarafından gerçekleştirilmiştir.

Multimedya

Kuzgun Acar. The Story of a Restoration[;]Kuzgun Acar. Bir Restorasyonun Öyküsü

Müze Programı

Unutulmuş Bir Cumhuriyet Kadını: Bütün Yönleriyle Melek Celâl

26 Aralık 2023 - 23 Haziran 2024

Unutulmuş Bir Cumhuriyet Kadını: Bütün Yönleriyle Melek Celâl

Etkinlikler

Tümünü Görüntüle
SSM Dostu Kart Avantajları

SSM Dostu Kart Avantajları

Sakıp Sabancı Müzesi üyelik programıyla yıl boyu ayrıcalıklı bir müze deneyimi yaşayın. Bir sene boyunca birbirinden farklı ayrıcalıklardan yararlanın, sevdiklerinize de hediye ederek onlara destek ve ilham kaynağı olun.

Kart Satın Al