Yetişkin Eğitimleri: Cevat Çapan ile Dünya Edebiyatı

19 Ocak 2018
Yetişkin Eğitimleri: Cevat Çapan ile Dünya Edebiyatı
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde Prof. Dr. Cevat Çapan ile Dünya Edebiyatı üzerine yetişkin eğitimleri başlıyor

Şimdiye kadar “Osmanlı Yaşamı”, “Sanatta Lale ve Lale Devri”, “Osmanlı Çiniciliğinin Öyküsü”, “Köhne Bizans” ve “Galatasaray’dan Ankara’ya: Türk Resminin 100 Yılı” gibi başlıklarda verdiği yetişkin eğitimleriyle tarihteki farklı ve çok bilinmeyen konulara odaklanan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, ilk kez dünya edebiyatı üzerine yetişkin eğitimleri düzenlemeye hazırlanıyor.

Edebiyatçı, yazar, şair ve çevirmen Prof. Dr. Cevat Çapan’ın anlatımıyla Şubat ayında başlayıp Mayıs’ın son haftasında bitecek olan dersler, Antik Yunan edebiyatından başlayarak 4 farklı bölümü kapsayacak. İlk 3 bölümün 4 haftada, son bölümün ise 5 haftada tamamlanacağı derslerin ilk bölümü Antik Çağ Edebiyatı’na ayrılırken, 2. bölüm Edebiyatta Ortaçağ ve Rönesans’a Geçiş, 3. bölüm Edebiyatta Rönesans ve Aydınlanma Çağı’na Geçiş, 4. bölüm ise Aydınlanma ve Devrimler Çağı’nda Edebiyat konusuna ayrılacak.

Katılımcıların dünya edebiyatına dair detaylı ve akademik düzeyde bilgi sahibi olmalarını sağlayacak ve eserlerden okumalara da yer verilecek derslerin ilk bölümü 1 Şubat Perşembe günü başlayıp 4 hafta boyunca 11.00-13.00 saatleri arasında SSM’de gerçekleştirilecek.

Program:

1.Bölüm: Antik Çağ Edebiyatı / 1 Şubat, 8 Şubat, 15 Şubat, 22 Şubat 2018

Okumalar: Homeros, Vergilius, Sappho, Catullus, Sophokles, Aristophanes

2.Bölüm: Edebiyatta Ortaçağ ve Rönesans’a Geçiş / 1 Mart, 8 Mart, 15 Mart, 22 Mart 2018

Okumalar: Dante, Chaucer, Montaigne, Cervantes

3.Bölüm: Edebiyatta Rönesans ve Aydınlanma Çağı’na Geçiş / 29 Mart, 5 Nisan, 12 Nisan, 19 Nisan 2018

Okumalar: Shakespeare, Moliere, Voltaire, Goethe

4.Bölüm: Aydınlanma ve Devrimler Çağı’nda Edebiyat / 26 Nisan, 3 Mayıs, 10 Mayıs, 17 Mayıs, 24 Mayıs 2018

Okumalar: Wordsworth, Balzac, Dickens, Baudelaire, Ibsen, Kafka

* Ders kapsamında yer alacak okumalar nedeniyle eğitimlere sınırlı sayıda kayıt kabul edilecektir. Her bölüme kayıtların ayrı ayrı yapılabildiği eğitimlerde bir bölümün kayıt ücreti 700 TL olurken, dört bölüme birden kayıt yapılması halinde ücret 2.400 TL’dir. SSM Dostu Kart sahiplerine %10 indirim uygulanacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için; sakipsabancimuzesi.org - 0 (212) 277 22 00

Bülten