Turkcell Platinum Pusetli Aileler Etkinliği Devam Ediyor

05 Ocak 2017
Turkcell Platinum Pusetli Aileler Etkinliği Devam Ediyor
Turkcell Platinum ile Pusetli Aileler Etkinliği” “Feyhaman Duran - İki Dünya Arasında” sergisiyle devam ediyor

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, “Turkcell Platinum ile Pusetli Aileler Etkinliği” ile anne ve bebeklere ilk müze deneyimlerini yaşatmaya “Feyhaman Duran – İki Dünya Arasında” sergisinde de devam ediyor. 12 Ocak Perşembe günü başlayacak olan ve ailelere bebekleri ile ilk sanat deneyimi yaşatmayı amaçlayan program; eğitmen eşliğinde gerçekleştirilecek sergi turunun ardından, bebeklerin ilgisini çekecek renkler, yüzler, çiçekler ve meyvelerle oynanacak oyunlar ile bebeklere duyusal deneyimler yaşatacak atölye çalışmalarından oluşuyor.

“Turkcell Platinum ile Pusetli Aileler Etkinliği” kapsamında düzenlenen 0-11 aylık bebeklerin aileleriyle katılacağı 30 dakikalık programda, sergideki eserlerin önünde eğitmenle birlikte incelemeler yapılarak, bebeklerde renklerin, ışığın, şekillerin, sesin, görüntülerin ve müze atmosferinin yarattığı etki gözlemleniyor. Çalışma ile ailelerin bebeklerinden ayrılmadan sergiyi gezebilmeleri hedefleniyor.

12-36 aylık bebeklerin katılacağı 60 dakikalık programda ise; bebekler ve ebeveynleri eğitmen eşliğinde sergi turuna çıkarak, sergilenen eserlerde renk, şekil ve yüz ifadesi gibi kavramları inceleme fırsatı buluyor. Turun ardından tüm katılımcılarla birlikte renkli oyunlar oynanarak, farklı yüz ifadelerini resim çalışması ile deneyimleyebildikleri bir atölye çalışması yapılıyor.

*Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Ayrıntılı bilgi ve etkinlik tarihleri için www.sakipsabancimuzesi.org adresini ziyaret edebilir, kayıt için; hafta içi her gün 9.00 - 13.00 ve 14.00 - 17.00 saatleri arasında 0216 550 97 62  numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bülten