SSM’de 23 Nisan

23 Nisan 2019
SSM’de 23 Nisan
Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklar için ritim ve pantomim atölyeleriyle kutluyor.

Ritim eğitmeni Hakan Musluoğlu yönetiminde gerçekleştirilecek ritim atölyesinde çocuklar doğa ve hayvan seslerini çeşitli enstrümanlar yardımıyla yansıtacak, aynı zamanda hayvanların hareketlerini ses çalışmalarıyla yorumlayacaklar. Birçok farklı müzik enstrümanın tanıtılacağı bu çalışma kapsamında çocuklar vücut koordinasyonu, ifade gücü, problem çözebilme yeteneği gibi alanlarda alıştırmalar yapacak, aynı zamanda bir grubun parçası olarak enstrüman çalma deneyimi edinecekler.
Pantomim eğitmeni Selen Lun’un gerçekleştireceği atölye çalışmasında ise katılımcılar, beden ve ritim ilişkisini güçlendiren alıştırmalar yapacaklar. Ses ve ritme uyumun odakta olduğu çalışmada katılımcılar, değişen tempoyu algılayarak dinleme ve hareket etme kabiliyetlerini gerçekleştirecekler.
Atölye çalışmaları, çocuklarla beraber velilerin de katılımına açıktır. Katılım ücretsizdir. Sınırlı kontenjandan dolayı 0552 339 56 67 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Ritim ve Pantomim Atölyeleri

Sakıp Sabancı Müzesi  
Atölye süresi: 75 ’
1. grup: 11:00 – 12:15  / 7-11 yaş
2. grup: 13:00 – 14:15 /  5-7 yaş

Bülten