SSM Mağaza'dan Çocuklara Yeni Yıl Hediyesi

21 Aralık 2022
SSM Mağaza'dan Çocuklara Yeni Yıl Hediyesi
Sakıp Sabancı Müze Mağazası (SSM Mağaza), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Kartal Öğrenim Birimi ve moritoys işbirliğiyle oyun ve oyuncak erişimi kısıtlı çocuklara katkıda bulunmak amacıyla ortak bir proje hayat geçirdi.

Erişilebilir olmayı önceliklendiren, faaliyetlerinde etik değerler, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik bilinci ile hareket eden SSM Mağaza, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Kartal Öğrenim Birimi ve moritoys, çocukların yüzünü gülümsetecek bir yeni yıl projesi hazırladı.

Oyun ve oyuncak erişimi kısıtlı çocukların ihtiyaçlarını, paylaşmanın mutluluğu ile birleştirerek karşılayan projede; kullanılabilir durumda olan oyun ve oyuncaklar, SSM Mağaza’ya bırakılacak ve toplanan oyuncaklar, TEGV Kartal Öğrenim Birimi tarafından özel olarak paketlenerek farklı yaş grubundan ihtiyaç sahibi çocuklara yeni yıl hediyesi olarak ulaştırılacak.

Kullanmadığı oyun ve oyuncaklarını paylaşan çocuklar da SSM Mağaza’daki moritoys seçkisinden beğendiği bir oyuna %40 avantajla sahip olacak.

Proje, 6 Ocak 2023 tarihine kadar SSM Mağaza’da devam edecek. 

Bülten