SSM Atlı Köşk’te Caz Konseri

25 Aralık 2020
SSM Atlı Köşk’te Caz Konseri
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi “Atlı Köşk’te Caz Konseri” adı altında bir konsere ev sahipliği yapacak.

Zor geçen bir yıl sonrasında bir anlamda pandeminin en ön safhalarında yer alan sağlık çalışanlarına, hizmet sektörünün emekçilerine, her şart altında öğretmeye devam eden öğretmenlere, sanatseverlere, kültür sanat aktörlerine, üreten ve paylaşan herkese teşekkür anlamı da taşıyan “Atlı Köşk’te Caz Konseri” 28 Aralık Pazartesi akşamı saat 19.00’da Türkiye’nin kültür sanat kanalı TRT2’de, 29 Aralık Salı günü saat 20.30’da ise  müzenin youtube kanalından yayınlanacak.
Konserde, vokalde Çağıl Kaya, saksafonda Tamer Temel, gitarda Eylül Biçer’in yer aldığı  Çağıl Kaya Trio; caz müziğinin sevilen eserlerinden ve kendi bestelerinden oluşan bir repertuvarla izleyenlerle birlikte olacak.

Çağıl Kaya Trio
Çağıl Kaya (Vokal), Tamer Temel (Saksafon), Eylül Biçer (Gitar)

Ankara doğumlu Çağıl Kaya, üniversite yıllarında TRT İzmir Korosu ile sayısız konser verdi. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde müzikoloji okuyan Kaya, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde yaptı. Bu dönemde profesyonel müzik hayatına başlayan sanatçı, İstanbul Caz Festivali, ODTÜ Caz Günleri, Ege Üniversitesi Kampüste Caz Günleri, Lefkoşa Caz Festivali gibi sayısız festivalin konuğu oldu. “Çağıl Kaya Band”, “Bir Şeyler Eksik” ve “Çağıl Kaya & Moda String Trio” projelerini yürüttü.
İlk albümü “Bir Parça Ay Biraz Kuş”,  2014 yılında yayınlandı. 2017’de yaşadığı şehirlerin, çalıştığı müzisyenlerin ona kattıklarını, çeşitliliği, kaosu ve düşlerini birleştirdiği “Şimdilik Her Şey Yolunda” adlı ikinci albümünü çıkartan Kaya, en son 2020’de 30. Akbank Caz Festivali  özel albümünde yer aldı.
Çağıl Kaya, sahnede teatral ögeler ve şaşırtıcı ses doğaçlamaları aracılığıyla, dinleyiciyi anlattığı hikayelerin içine çekiyor.

 

Bülten