Sakıp Sabancı Müzesi'nde Çocuk Şenliği

20 Nisan 2022
Sakıp Sabancı Müzesi'nde Çocuk Şenliği
SSM Öğrenme Programları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çocuk Şenliği’ne ev sahipliği yapıyor. 23 Nisan Cumartesi ve 24 Nisan Pazar günleri hem müzede hem de çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek SSM Çocuk Şenliği’nde çeşitli sanat atölyelerinin yanı sıra çocukların aileleriyle birlikte deneyimleyeceği Karagöz gösterisi ve dans etkinliği yer alıyor.

“Çöp Canavarı” başlıklı Karagöz gösterisi 23 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’te SSM the Seed’te düzenlenecek. Çevre bilincinin aşılanmasını amaçlayan gösteriye 7-12 yaş grubundaki çocuklar aileleriyle birlikte katılabilecek.

Çocukların yine aileleriyle birlikte  katılabileceği Caz ve Dans etkinliği ise 23 Nisan Cumartesi günü saat 17.00’de SSM Fıstıklı Teras’ta gerçekleştirilecek. İstanbul Lindy Hoppers eğitmenleri eşliğinde solo caz dansının adımlarının keşfedileceği atölye, Jazz Matiz konseri ile sonlanacak.

SSM bahçesindeki rengârenk çiçeklerden ilhamla kartondan vazo tasarımlarının yapılacağı Vazodaki Çiçekler atölyesi ise 24 Nisan Pazar günü, SSM Sera Atölye’de 6-10 yaş grubundaki çocuklar için düzenlenecek.

Çocukların, SSM Resim Koleksiyonu’ndaki natürmortları inceleyerek kendi tablolarını yapacağı Rengârenk Çiçekler ve yine koleksiyondaki portrelerden ilhamla kendi maskelerini tasarlayacakları Renkli Kahramanlar atölyesi ise çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Etkinliklerin ücretsiz olacağı SSM Çocuk Şenliği’ne katılmak için SSM’nin web sitesi üzerinden kayıt yaptırmak gerekmektedir.  

 

Bülten