Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde güz dönemi Yetişkin Eğitimleri başlıyor…

03 Kasım 2019
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde  güz dönemi Yetişkin Eğitimleri başlıyor…
Prof. Dr. Tarkan Okçuoğlu’nun 6 Kasım’da başlayacak “Resimli Kitaplardan Resimli Duvarlara: Modernleşen Osmanlı'da Görsel Kültür” temalı eğitim programı 4 hafta sürecek.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin Yetişkin Eğitimleri güz döneminde devam ediyor. Yetişkin Eğitimleri’nin ilki Prof. Dr. Tarkan Okçuoğlu’nun eğitmenliğinde gerçekleştirilecek. “Resimli Kitaplardan Resimli Duvarlara: Modernleşen Osmanlı'da Görsel Kültür” temasında düzenlenecek eğitim programı 6 Kasım 2019 Çarşamba günü başlayacak.

Modernleşen Osmanlı toplumundaki resim üretiminin anlatılacağı seminerlerde yüzyıllar içinde değişen konular, farklı malzemelere aktarılan resim türleri, sanat hamileri ve sanatçılar arasındaki ilişkiler ve tasvirlerin tarihsel bağlamda ikonografik açılımları gibi konulara yer verilecek. 

Yetişkin Eğitimleri, 6 Kasım’dan itibaren 4 hafta boyunca her Çarşamba (6 / 13 / 20 / 27 Kasım 2019) 11.00 – 13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için; sakipsabancimuzesi.org - 0 (212) 277 22 00 

Prof. Dr. Tarkan Okçuoğlu kimdir? 
1968’de İstanbul’da doğdu. 1987’de Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. 1995’te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünü bitirdikten sonra aynı bölümün Türk ve İslam Sanatı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi oldu. 2000’de 18. ve 19. yüzyıllarda “Osmanlı Duvar Resimlerinde Betimleme Anlayışı” adlı doktora tezini yazdı. İ.Ü. Edebiyat Fakültesi’nin yanı sıra Galatasaray Lisesi, Galatasaray Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde sanat tarihi dersleri verdi. Çalışmalarında Osmanlı döneminde görsel kültür ve mimarlık alanlarında yoğunlaştı. 2017’de Hayalle Gerçek Arasında-Osmanlı Resminde İstanbul İmgesi adlı kitabı yayınlandı. 

Bülten