Konferans: Kavalalı Hanedanı ve Son Hıdiv Abbas Hilmi Paşa

01 Şubat 2018
Konferans: Kavalalı Hanedanı ve Son Hıdiv Abbas Hilmi Paşa
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, “Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” konferans serisine ev sahipliği yapmaya devam ediyor

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), müzenin ana binası Atlı Köşk’ün de ilk sahipleri olan Kavalalı Ailesi’nin hayatını konu alan “Boğaziçi’nde Bir Hanedan: Kavalalı Mehmed Ali Paşa Ailesi” başlıklı konferans serisine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Kavalalı Mehmed Ali Paşa’nın Kavala’daki yaşamı, aile üyeleri, hanedanın İstanbul’daki mimari izleri, sanat hamilikleri gibi birçok farklı konuya ışık tutan konferans serisi, sanat ve tarih meraklılarını geçmişe doğru yolculuğa çıkartıyor.

Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın anlatımıyla yoğun bir katılımla gerçekleştirilen serinin ilk konferansında Ortaylı, 19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu ve Kavalalı Hanedanı’nın yükselişi konularına değindi. Gazeteci ve yazar Murat Bardakçı’nın konuşmacı olarak katılacağı Şubat ayının ilk konferansı ise, “Kavalalı Hanedanı ve Son Hıdiv Abbas Hilmi Paşa” başlığıyla 3 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Konferans serisi, bu sene 25. yılını kutlayan CarrefourSA’nın katkılarıyla yapılmaktadır.

* Etkinlik müze ziyaretçilerine ücretsizdir.

Ayrıntılı bilgi için; www.sakipsabancimuzesi.org veya 0 (212) 277 22 00

Bülten