Çocuklar Ai Weiwei'in Eserleri ile Tanışıyor

15 Eylül 2017
Çocuklar Ai Weiwei'in Eserleri ile Tanışıyor
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin, Akbank’ın desteğiyle ev sahipliği yaptığı Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk sergisi “Ai Weiwei Porselene Dair” kapsamında, çocukları sanatçının porselen çalışmalarıyla tanıştırıyor.

Çocuklara seramik kili ve porselen üzerine çalışma deneyimi kazandırmayı amaçlayan SSM, el sanatları geleneği, özgün eserle kopya arasındaki fark, çoklu üretim ve yeniden form verme gibi kavramlardan yola çıkarak, farklı yaş gruplarına hitap eden geniş programıyla dikkat çekiyor.  Hafta içi okul gruplarına yönelik rehberli turlar düzenleyen Sakıp Sabancı Müzesi, Çarşamba günleri 10.00-12.00, Salı, Perşembe ve Cuma günleri ise 10.00’dan 15.00’e kadar, her saat başı çocuklara Ai Weiwei’in eserlerini yakından inceleme fırsatı sunuyor. Hafta sonu bireysel katılımla gerçekleştirilen atölye çalışmaları ise, 11.00-13.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında günde iki kez ücretsiz olarak düzenleniyor. 

“Porselen Üzerinde Kahramanın Yolculuğu”, “Form, Yeniden Form”, “Ejderhanı Nasıl Resimlersin?” ve “Vazodan Çıkan Ejderhalar” başlıklı atölyeler, 8 yaş ve üzerindeki çocukların katılımına açık olurken; “Şimdi Zamanı mı? Meyvelerden Enstalasyon!”, “Tılsımlı Dilekler, Ruyi Tasarlama”, “Mavi Beyaz”, “Rastgele Boyamalar”, “Benim Özgün Formum”, “Küçülen Kağıttan Çiçekler” atölyeleri ise tüm yaş gruplarındaki çocukların katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için; www.sakipsabancimuzesi.org

Bülten