Boğaziçi Buluşmaları: Semavi Dinler Öncesi Boğaziçi’ndeki İnanç Yapıları

15 Kasım 2016
Boğaziçi Buluşmaları: Semavi Dinler Öncesi Boğaziçi’ndeki İnanç Yapıları
Sakıp Sabancı Müzesi tarafından düzenlenen “Boğaziçi Buluşmaları” bu kez Boğaziçi’nin gayrimüslim ibadet yapılarını ele alıyor

Sakıp Sabancı Müzesi’nin Haziran ayında başlattığı ve Boğaziçi’ni her yönüyle ele alan “Boğaziçi Buluşmaları” konferans serisinin dördüncüsü Boğaziçi’nin gayrimüslim ibadet yapılarına odaklanıyor.

19 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek konferansın açılışını “Semavi Dinler Öncesi Boğaziçi’ndeki İnanç Yapıları” başlıklı konuşması ile Yüksek Mimar Dr. M. Sinan Genim yapacak, ardından Araştırmacı, Yazar ve Rehber Orhan Türker “Boğaziçi'nin Rum Ortodoks Kiliseleri”ni, Sanat Tarihçisi ve Rehber Dr. Elmon Hançer “Boğaziçi'nin Ermeni Kiliseleri”ni, 500. Yıl Vakfı Başkanı, Araştırmacı ve Yazar Naim A. Güleryüz ise “Boğaziçi'nin Sinagogları" başlıklı konuşmalarını gerçekleştirecek.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde 19 Kasım Cumartesi, 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek konferasın ardından 16.30-18.00 saatleri arasında da Boyacıköy’deki Rum Ortodoks Kilisesi ile Ermeni Kilisesi’ne gezi düzenlenecek.

Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşecek konferansa ve geziye katılım ücretsizdir. Gezi için  rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: www.sakipsabancimuzesi.org

 

Bülten